گزارشات ربات

پس از آغاز به کار ربات فالکن، این ربات گزارش کاملی از وضعیت عملکرد خود ارائه می کند.

این گزارشات شامل سفارش گذاری، ورود به پوزیشن، سود و ضرر، و .. می باشد. گزارشات ربات بسیار کامل است و کاربر را از چک کردن حساب کاربری خود در صرافی بی نیاز می کند.

لازم به ذکر است گزارشات ربات در حساب کاربر و در اکانت تلگرام قابل دریافت است.

توصیه می شود برای آشنایی کامل با ربات و گزاشات مربوط به آن ویدیوهای آموزشی مشاهده شود.

ربات فالکن - گزارشات ربات

ربات فالکن یک ربات معامله گر (ربات تریدر) پیشرفته است که به تحلیل رمز ارزها (ارز دیجیتال) می پردازد. گزارشات ارائه شده توسط ربات بسیار کامل است. این گزارشات در پنل کاربری و همچنین در اکانت تلگرام کاربر (در صورت ایجاد تنظیمات لازم) ارسال می شود. گزارشات به زبان انگلیسی ارائه می شود. مفاهیم مربوط به گزارشات ربات در ادامه تعریف شده است. لازم به ذکر است که گزارشات در پنل کاربری به طور کامل دریافت می شود ولی گزارشات در اکانت تلگرام با توجه به تنظیمات انجام شده توسط کاربر قابل دریافت است.

 • شروع ربات

ابتدا زمان (Time) و سپس اعلان تنظیم اکانت تلگرام (Telegram set) و سپس اعلان شروع ربات (Bot started) نشان داده می شود. سپس بالانس حساب فیوچرز (Wallet balance) گزارش می شود. در ادامه تعداد سیگنال های روند (Trend signals)، تعداد سیگنال های الگوی کندل (Pattern signals)، تعداد سیگنال های اندیکاتور (Indicator signals)، و تعداد سیگنال های رفتار بازار (Sentiment signals) که توسط کاربر تعیین شده نشان داده می شوند.

در حالتی که گزینه حفظ اهرم فعال شده باشد یعنی اهرم توسط رمز ارز ها محدود نشود و اهرم ورودی کاربر ملاک قرار گیرد، رمز ارزهایی که به علت حفظ کردن اهرم حذف می شوند، به ترتیب می آیند (Pair deleted). سپس، ربات به ایجاد تنظیمات اولیه می پردازد و پس از ایجاد تنظیمات، این مورد را به کاربر گزارش می دهد (Setting implemented). اهرم (Leverage) نیز در ادامه گزارش می شود. چنانچه گزینه حفظ اهرم فعال نشده باشد و اهرم توسط رمز ارزهایی محدود شده باشند، این رمز ارزهای محدود کننده (Limit pairs) نیز گزارش می شوند. سپس، تعداد رمز ارزهایی (Pair quantity) که در بررسی های ربات مد نظر قرار می گیرند، اشاره می شود.

پس از پایان این گزارشات، ربات وارد بررسی رمز ارزها جهت سیگنال گیری می شود.

 • گزارش خطای ورودی

چنانچه ورودی خطا داشته باشد، این خطا در ابتدای استارت ربات به صورت خطا برای (Error for) ورودی که خطا دارد نشان داده می شود.

 • گزارش سفارش

پس از دریافت سیگنال ورود به پوزیشن لانگ یا شورت از سمت ربات، گزارش سفارش خرید یا فروش صادر می شود. این گزارش شامل رمز ارز، قیمت سفارش خرید (Long order @) یا قیمت سفارش فروش (Short order @)، و سایز پوزیشن (Size) می باشد.

در صورتی که گزینه بررسی روند فعال شده باشد، وضعیت روند (Status) شامل روند صعودی (Uptrend) یا نزولی (Downtrend) نشان داده می شود.در صورتی که گزینه بررسی الگوی کندل فعال شده باشد، وضعیت الگو (Pattern) شامل انواع الگوهای کندل (SC, 2S, ..) که برقرار هستند نشان داده می شود.همچنین در صورتی که گزینه بررسی اندیکاتور فعال باشد، وضعیت مربوط به تایم فریم های مورد بررسی (5m, 1h, ..) و ریتینگ مربوط به آن نشان داده می شود. در صورتی که گزینه بررسی رفتار یازار فعال باشد، وضعیت نسبت لانگ به شورت (LSR) یا شورت به لانگ (SLR) مربوط به اکانت های برتر (acc)، پوزیشن های برتر (pos)، یا همه (all) نشان داده می شود.

در انتهای گزارش، شماره سفارش (Ticker order) و شماره سفارش لانگ (Ticker long) یا شماره سفارش شورت (Ticker short) به کاربر داده می شود. لازم به ذکر است که با هر بار سفارش جدید، شماره سفارش ها اضافه می گردد.

 • گزارش پوزیشن

پس از ورود به پوزیشن لانگ یا شورت از سمت ربات، گزارش پوزیشن خرید یا فروش صادر می شود. این گزارش شامل رمز ارز، قیمت خرید (Long position @) یا قیمت فروش (Short position @)، و سایز پوزیشن می باشد. همچنین شماره پله (Step) در ادامه نشان داده می شود. اولین سفارش در پله صفر (Step 0) انجام می شود. حد سود (T. P. @)، حد ضرر دنبال شونده (T. S. @)، و حد ضرر (S. L. @) در ادامه نشان داده می شوند. در انتهای گزارش، شماره پوزیشن (Ticker position) اشاره می شود. برای پله صفر، شماره سفارش مربوط به این شماره پوزیشن نیز نشان داده می شود.

 • گزارش سود

پس رسیدن به حد سود، گزارش مربوطه توسط ربات صادر می شود. این گزارش شامل رمز ارز، قیمت حد سود (Long win @ یا Short win @)، سایز پوزیشن، و تعداد پله ها (Steps qty) می باشد. همچنین گزارش شامل میزان سود (Profit)، درصد سود (Profit %)، و زمان (Period) طی شده برای رسیدن به سود دهی می باشد. در انتهای گزارش، شماره سود (Ticker win) و شماره پوزیشن مربوط به این شماره سود نیز نشان داده می شود. لازم به ذکر است درصد سود با توجه به سایز ورودی و بدون در نظر گرفتن اهرم محاسبه می شود.

 • گزارش ضرر

پس رسیدن به حد ضرر، گزارش مربوطه توسط ربات صادر می شود. این گزارش شامل رمز ارز، قیمت حد ضرر (Long lose @ یا Short lose @)، ، سایز پوزیشن، و تعداد پله ها می باشد. همچنین گزارش شامل میزان ضرر (Loss)، درصد ضرر (Loss %)، و زمان طی شده برای رسیدن به ضرر دهی می باشد. در انتهای گزارش، شماره ضرر (Ticker lose) و شماره پوزیشن مربوط به این شماره ضرر نیز نشان داده می شود. لازم به ذکر است درصد ضرر با توجه به سایز ورودی و بدون در نظر گرفتن اهرم محاسبه می شود.

 • گزارش بسته شدن

در صورتی که پوزیشن بدون رسیدن به حد سود یا حد ضرر بسته شود (مانند بستن دستی پوزیشن توسط کاربر، بستن پوزیشن به علت درصد سود یا ضرر انباشته، بسته شدن پوزیشن ناشی از سیگنال در خلاف جهت پوزیشن فعلی، …)، گزارش بسته شدن (Close) ارائه می شود. این گزارش شامل رمز ارز، قیمت بسته شدن پوزیشن (Long close @ یا Short close @)، سایز پوزیشن، و تعداد پله ها می باشد. همچنین میزان سود یا ضرر، درصد سود یا ضرر، و زمان طی شده برای رسیدن به سود دهی یا ضرر دهی می باشد.

در انتهای گزارش، در صورت سود ده بودن شماره سود (Ticker win)، در صورت ضرر ده بودن شماره ضرر (Ticker lose)، و در غیر این صورت (حالت سر به سر) شماره بسته شدن (Ticker close)، و همچنین شماره پوزیشن مربوط به آن ها نشان داده می شود. لازم به ذکر است درصد سود یا ضرر با توجه به سایز ورودی و بدون در نظر گرفتن اهرم محاسبه می شود.

 • گزارش لیکوئید شدن

پس از لیکوئید شدن پوزیشن، گزارش مربوطه توسط ربات صادر می شود. این گزارش شامل رمز ارز، قیمت لیکوئید شدن (Long liquidated @ یا Short liquidated @)، سایز پوزیشن، و تعداد پله ها می باشد. همچنین میزان ضرر، درصد ضرر، و زمان طی شده برای رسیدن به لیکوئید شدن می باشد. در انتهای گزارش، شماره ضرر و شماره پوزیشن مربوط به این شماره ضرر نیز نشان داده می شود. لازم به ذکر است درصد ضرر با توجه به سایز ورودی و بدون در نظر گرفتن اهرم محاسبه می شود.

 • گزارش انتظار پوزیشن

چنانچه پوزیشن باز وجود داشته باشد ولی مارجین کافی برای باز شدن سفارشات بعدی وجود نداشته باشد، گزارش انتظار صادر می شود. این گزارش شامل رمز ارز، قیمت انتظار خرید (Long wait @) یا قیمت انتظار فروش (Short wait @)، و سایز پوزیشن می باشد. همچنین شماره پله در ادامه نشان داده می شود. بعلاوه، اطلاعات مربوط به مارجین مورد نیاز (Required margin)، مارجین موجود (Available margin)، و کمبود مارجین (Shortage margin) ارائه می شود. در پایان، شماره کمبود مارجین (Ticker margin) گزارش می شود.

 • گزارش ادامه پوزیشن

چنانچه یک پوزیشن باز در حالت انتظار باشد، یعنی برای سفارشات بعدی مارجین کافی وجود نداشته باشد، به محض تامین شدن مارجین مورد نیاز، سفارش بعدی فعال می شود و گزارش مربوطه صادر می شود. این گزارش شامل رمز ارز، قیمت ادامه خرید (Long continue @) یا قیمت ادامه فروش (Short continue @)، و سایز پوزیشن می باشد. همچنین شماره پله در ادامه نشان داده می شود.

 • گزارش حداکثر پوزیشن

چنانچه سیگنالی مربوط به پوزیشن جدید دریافت شود ولی از حد مجاز تعداد پوزیشن ها فراتر باشد (با توجه به تنظیمات کاربر)، پیغام فراتر از حد خرید (Buy over) یا فراتر از حد فروش (Sell over) داده می شود.

در این گزارش، علاوه بر اطلاعات مربوط به رمز ارز، اطلاعات روند، اطلاعات الگو، اطلاعات اندیکاتور، اطلاعات رفتار بازار، تعداد پوزیشن ها یا سفارش های لانگ (Long pair) و پوزیشن ها یا سفارشات شورت (Short pair) این رمز ارز، تعداد کل پوزیشن ها یا سفارشات لانگ (Long all) و پوزیشن ها یا سفارشات شورت (Short all)، و تعداد کل پوزیشن ها و سفارشات دو طرف (Side all) نشان داده می شود. در پایان، شماره حداکثر پوزیشن (Ticker over) گزارش می شود.

 • گزارش کمبود مارجین

چنانچه سیگنالی مربوط به پوزیشن جدید دریافت شود ولی مارجین بیشتری از مارجین موجود در حساب نیاز باشد، گزارش کمبود مارجین خرید (Buy margin) یا کمبود مارجین فروش (Sell margin) ارائه می شود. در این گزارش، علاوه بر اطلاعات مربوط به رمز ارز، اطلاعات روند، اطلاعات الگو، اطلاعات اندیکاتور، اطلاعات رفتار بازار، مارجین مورد نیاز (Required margin)، مارجین موجود (Available margin)، و کمبود مارجین (Shortage margin) ارائه می شود. در پایان، شماره کمبود مارجین (Ticker margin) گزارش می شود.

 • گزارش استراحت

در صورتی که کاربر گزینه مربوط به استراحت بین پوزیشن های یک رمز ارز را فعال کرده باشد، چنانچه سیگنالی مربوط به پوزیشن جدید دریافت گردد ولی پوزیشن قبلی به تازگی بسته شده باشد و در زمان استراحت باشد، گزارش استراحت خرید (Buy cooldown) یا استراحت فروش (Sell cooldown) داده می شود. در این گزارش، اطلاعات مربوط به رمز ارز، اطلاعات روند، اطلاعات الگو، اطلاعات اندیکاتور، و اطلاعات رفتار بازار ارائه می شود.

 • گزارش حداقل سایز

چنانچه سیگنالی مربوط به پوزیشن جدید دریافت شود ولی حداقل سایز مورد نیاز برای ورود به پوزیشن رعایت نشده باشد، گزارش حداقل سایز خرید (Buy min size) یا حداقل سایز فروش (Sell min size) ارائه می شود. در این گزارش، علاوه بر اطلاعات مربوط به رمز ارز، اطلاعات روند، اطلاعات الگو، اطلاعات اندیکاتور، اطلاعات رفتار بازار، سایز موجود (Available size)، حداقل سایز مورد نیاز (Required size)، و کمبود سایز (Shortage size) ارائه می شود.

 • گزارش حداکثر سایز

چنانچه سیگنالی مربوط به پوزیشن جدید دریافت شود ولی حداکثر سایز مورد مجاز صرافی برای باز کردن و بستن پوزیشن رعایت نشده باشد، گزارش حداکثر سایز خرید (Buy max size) یا حداکثر سایز فروش (Sell max size) ارائه می شود. در این گزارش، علاوه بر اطلاعات مربوط به رمز ارز، اطلاعات روند، اطلاعات الگو، اطلاعات اندیکاتور، اطلاعات رفتار بازار، سایز موجود (Available size)، حداکثر سایز مورد نیاز (Required size)، و مازاد سایز (Excess size) ارائه می شود.

 • گزارش وضعیت حساب

گزارش وضعیت حساب در دقایق 00 و 30 داده می شود. این گزارش شامل بالانس حساب (Wallet balance)، موجودی (Equity)، سود و ضرر حساب نشده (Unrealised pnl)، بالانس موجود (Available Balance)، مارجین استفاده شده (Used margin)، سود امروز (Today Profit)، و سود کل (Total profit) می باشد. در ادامه تعداد کل پوزیشن لانگ (Long position)، تعداد کل رمز ارزهایی که پوزیشن یا سفارش لانگ دارند (Long all)، تعداد کل پوزیشن شورت (Short position)، و تعداد کل رمز ارزهایی که پوزیشن یا سفارش شورت دارند (Short all) گزارش می شود.

 • گزارش سفارش ها

گزارش سفارشات باز در دقیقه 15 داده می شود. این گزارش شامل هر رمز ارز (Pair)، سفارشات باز خرید (Long order) و سفارشات باز فروش (Short order) می باشد. در انتهای گزارش هر رمز ارز، فاصله (Distance) قیمت فعلی از نزدیکترین سفارش بعدی نشان داده می شود. چنانچه رمز ارزی سفارش خرید داشته باشد ولی وارد پوزیشن نشده باشد، کلمه OFF برای آن نشان داده می شود.

 • گزارش سود و ضرر حساب نشده

گزارش سود و ضرر حساب نشده در دقیقه 30 ارائه می شود. این گزارش شامل هر رمز ارز (Pair)، سود و ضرر حساب نشده (Upnl) هر رمز ارز، درصد سود و ضرر حساب نشده فعلی (Upnl %)، و تعداد پله ها (Stps qty) برای هر رمز ارز می باشد. لازم به ذکر است درصد سود یا ضرر با توجه به سایز ورودی و بدون در نظر گرفتن اهرم محاسبه می شود.

 • گزارش پوزیشن ها

گزارش پوزیشن ها در دقیقه 45 ارائه می شود . این گزارش شامل هر رمز ارز، حد سود (T. P. به معنی Take profit یا T. S. به معنی Trailing stop) ، و حد ضرر (Stop loss) می باشد. همچنین، فاصله قیمت فعلی تا حد سود و حد ضرر نشان داده می شود. در حالتی که برای یک رمز ارز حد ضرر دنبال شونده فعال شده باشد، کلمه ON برای آن نشان داده می شود.

 • گزارش وضعیت انتظار

چنانچه مارجین جهت فعال سازی سفارشات بعدی یک پوزیشن باز کافی نباشد و پله های بعدی پوزیشن نتوانند فعال شوند، در دقایق 00 و 30 گزارش ناکافی بودن مارجین (Margin is insufficient) و تعداد سفارشات در انتظار (Waiting orders) و رمز ارزهای در انتظار نشان داده می شود. این گزارش تا زمانی تکرار می شود که مارجین کافی در حساب ایجاد شود و پوزیشن های مذکور فعال گردند.

 • گزارش روزانه

در انتهای انتهای هر روز در ساعت 00، گزارش روزانه ربات صادر می شود. این گزارش شامل شماره روز (Day)، بالانس حساب (Wallet balance)، موجودی (Equity)، سود یا ضرر نسبت به موجودی اولیه (Profit)،  درصد سود یا ضرر نسبت به موجودی اولیه (Profit %)، ماکزیمم موجودی (Maximum equity)، و ماکزیمم افت سرمایه (Max drawdown) است. در ادامه، سود میانگین هر پوزیشن (Position profit)، درصد سود میانگین روزانه (Daily profit %)، درصد سود میانگین هفتگی (Weekly profit %)، درصد سود میانگین ماهانه (Monthly profit %)، درصد سود میانگین فصلی (Seasonal profit %)، و درصد سود میانگین سالانه (Yearly profit %) که سود یا زیان فعلی یا پیش بینی است نیز گزارش می شود.

گزارش بعدی شامل تعداد کل سفارشات (Place orders)، تعداد سفارشات پر شده (Filled orders) که همان تعداد پوزیشن هاست، تعداد سفارشات لانگ (Long orders)، تعداد سفارشات شورت (Short orders)، تعداد سفارشات حداکثر پوزیشن (Over orders) که همان سفارشاتی است که به علت تجاوز از حداکثر تعداد پوزیشن ها انجام نشده اند، و تعداد سفارشات کمبود مارجین (Margin orders) که همان سفارشاتی است که به علت کمبود مارجین انجام نشده اند، می باشد. میانگین سفارشات روزانه (Daily orders)، میانگین پوزیشن های روزانه (Daily positions)، میانگین سفارشات لانگ روزانه (Daily longs)، میانگین سفارشات شورت روزانه (Daily shorts)، میانگین سفارشات حداکثر روزانه (Daily overs)، و میانگین سفارشات مارجین روزانه (Daily margins) در ادامه گزارش می شود.

همچنین تعداد ترید های سود ده (win trades)، تعداد تریدهای بسته شده (Close trades) که همان تریدهایی هستند که سربه سر بسته شده اند، تعداد تریدهای زیان ده (Lose trades)، درصد تریدهای سود ده (Win rate %)، درصد تریدهای بسته شده (Close rate %)، و درصد تریدهای ضرر ده (Lose rate %)، نشان داده می شود. برای تریدهای سود ده، درصد سود حداقل (Profit min %)، درصد سود میانگین (Profit avg %)، و درصد سود حداکثر (Profit max %) نشان داده می شود.

پله سود و ضرر و بسته شدن حداقل (Step win/close/loss min)، پله سود و ضرر و بسته شدن میانگین (Step win/close/loss avg)، پله سود و ضرر و بسته شدن حداکثر (Step win/close/loss max)، مدت زمان سود و ضرر و بسته شدن حداقل (Period win/close/loss min)، مدت زمان سود و ضرر و بسته شدن میانگین (Period win/close/loss avg)، و مدت زمان سود و ضرر و بسته شدن حداکثر (Period win/close/loss max) در انتهای گزارش نشان داده می شود.

 • گزارش حذف رمز ارز

چنانچه رمز ارزی از صرافی حذف شود، گزارشی به کاربر داده می شود. این گزارش شامل زمان و رمز ارز حذف شده (Pair deleted) می باشد. همچنین چنانچه ربات در حال اجرا نتواند اطلاعاتی برای رمز ارز مشخصی را از صرافی دریافت نماید، ربات این رمز ارز را حذف می کند و گزارش به کاربر ارسال می شود.

 • گزارش اضافه شدن رمز ارز

چنانچه رمز ارزی به صرافی اضافه شود، گزارشی به کاربر داده می شود. این گزارش شامل زمان و رمز ارز اضافه شده (Pair added) می باشد. البته برای این کار لازم است که کاربر تنظیمات مربوط به لیست شدن رمز ارز جدید را فعال کرده باشد.

 • گزارش افت سرمایه

در صورتی که گزینه توقف افت سرمایه (Drawdown) فعال باشد، در صورت رسیدن به درصد توقف افت سرمایه، ربات متوقف شده و گزارش صادر می شود. این گزارش شامل اعلان تجاوز از افت سرمایه مجاز (Drawdown exceeded) و میزان آن می باشد.

keyboard_arrow_up